DOLAR 32,2142 0.09%
EURO 34,9074 0.12%
ALTIN 2.416,66-1,82
BITCOIN 2166105-3.19047%
Aydın
25°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Esnaf Kefalet Kooperatifleri yatırım ve destek kredileri 1.000.000-TL’ye çıktı

Esnaf Kefalet Kooperatifleri yatırım ve destek kredileri 1.000.000-TL’ye çıktı

ABONE OL
3 Nisan 2022 00:13
Esnaf Kefalet Kooperatifleri yatırım ve destek kredileri 1.000.000-TL’ye çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, esnaf kefalet kooperatifleri yatırım ve destek kredilerinin 1 milyon TL’ye çıktığını duyurdu.

Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı;
“Değerli Esnaf ve Sanatkarlarımız, sizlerden gelen yoğun talepler üzerine, Bölge ve Merkez Birliği Yetkililerimizin, Türkiye Halk Bankası Genel Müdürlüğü nezdinde yapmış oldukları girişimler neticesinde, ortaklarımıza kullandırmakta olduğumuz Yatırım ve Destek Kredilerinin limitleri, Merkez Birliğimizin 14 Mart 2022 tarihli ve 05 sayılı genelgesi gereğince 500.000,00-TL.’den, 1.000.000,00-TL’ ye yükseltilmiştir.
Esnaf ve Sanatkarlarımızın işyeri ve ticari taşıt alımlarına yönelik kullandırmakta olduğumuz HMB faiz destekli yatırım kredilerinin şartları şu şekildedir;
-İşyeri edinme kredisi : Esnaf ve Sanatkarlarımızın, faaliyet gösterdikleri veya gösterecekleri işyerlerini satın almak amacıyla kullandırılabilmektedir. Kredi tutarı, Halkbank Bölge Koordinatörlüğü bünyesinde, söz konusu işyerinin ekspertiz değeri doğrultusunda belirlenecektir. Kredi vadesi azami 120 ay (10 yıl) olup, taksitleri aylık veya üçer aylık vadelerle ödenebilmektedir.
Teminat olarak, söz konusu işyeri ipotek altına alınacak olup, gerekli görülmesi halinde ilave teminatlar talep edilebilir.
-Ticari araç kredisi : Esnaf ve Sanatkarlarımızın, mesleki faaliyetlerinde kullanmak üzere, sıfır kilometre, ticari (otomobil, kamyonet, minibüs, otobüs, vb) araç almak amacıyla kullandırılabilmektedir. Kredi tutarı, aracın faturası karşılığında Halkbank Bölge Koordinatörlüğünce belirlenecektir. Kredi vadesi 84 ay (7 yıl) olup, taksitleri aylık veya üçer aylık vadelerle ödenebilmektedir.
Teminat olarak, söz konusu ticari araç rehin altına alınacak olup, gerekli görülmesi halinde ilave teminatlar talep edilebilir.
Yatırım ve Destek Kredisi şahıs üst limitlerindeki artışın, Esnaf ve Sanatkarımıza hayırlı, uğurlu olmasını dileriz. Bu konuda girişimde bulunan, Bölge Birliği temsilcilerimiz, Merkez Birliği yetkililerimiz ve Genel Başkanımız A. Kadir Akgül’e teşekkür eder, başarılarının daim olmasını temenni ederiz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.