DOLAR 32,3065 -0.01%
EURO 35,1423 0.53%
ALTIN 2.406,77-0,33
BITCOIN 2172271-1.11311%
Aydın
33°

AZ BULUTLU

17:08

İKİNDİYE KALAN SÜRE

Didim Ticaret Odası, konaklama tesisleri ile bir araya geldi 

Didim Ticaret Odası, konaklama tesisleri ile bir araya geldi 

ABONE OL
22 Mayıs 2022 19:06
Didim Ticaret Odası, konaklama tesisleri ile bir araya geldi 
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Didim Sektörel Gelişim Stratejileri Projesi kapsamında konaklama sektörü ile bir araya gelen Didim Ticaret Odası Yönetimi ve projede görevli akademisyenler görüş alışverişinde bulundu.  

 Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş, turizm tarım ve kentleşme sektöründe, kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve sektör bileşenleri olmak üzere tüm tarafların içinde olduğu akademik bir raporlama çalışmasını 2019 yılında planladıklarını, pandemi sebebi ile bu yıl projeye başlayabildiklerini söyledi. Bugüne kadar buna benzer birçok toplantıda bir araya gelindiğini ve sorunların paylaşıldığının altını çizen Erbaş bu süreçte ortak bir yol haritası ortaya çıkması ve bunun karar alıcılar tarafından uygulanabilir hale gelmesi için birlikteliğe ihtiyaç olduğunun altını çizdi. Bir araya gelen kentlerin öne çıktığını, başarılı olduğunu hatırlatarak, kendi sektörümüzde başarılı işler yapmak kadar kent olarak da başarılı işler yapılması gerektiğini ifade etti. Çalışmanın uzun vadeli bir perspektif ile kentin tamamında turizm tarım ve gayrimenkul sektöründe hangi adımların atılması gerektiği, nelerin doğru nelerin yanlış yapıldığının tespitini içerdiğini söyledi. Bütüncül bir planlama için konuları masaya yatırmak gerektiğini dile getirdi. Valiliğin projeye destek verdiğini, kamu kurumlarının da katkı sağladığını, sivil toplum ve sektörün katkısı için de buna benzer birçok toplantının yapılacağını söyledi. Katılımcıların gönül rahatlığı ile fikir ve düşüncelerini dile getirmesini talep ederek sözü akademisyenlere bıraktı. TOBB ETÜSEM Araştırmacısı Yavuz Ercil Didim’in bir hikâyeye ihtiyaç duyduğunu kendi içinde de çok güçlü hikayeler barındırdığının altını çizdi. Didim’in çok değerli bir yer olduğunu, bu değerin burada yaşayanlara katma değer olarak dönmesi için yeni fikirlere ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Bu projede görev aldıkları için çok mutlu ve heyecanlı olduklarını dile getirerek sektörün fikirlerinin proje için mihenk taşı olacağını dile getirdi.  

Projede görevli akademisyenler TOBB ETÜSEM Müdürü Ramazan Aktaş, TOBB ETÜSEM Araştırmacıları Prof. Dr. Yavuz Ercil ve Dr. Türkay Kısa, Sektör mensuplarının söylediği sorunlar ve çözüm önerilerini kayıt altına aldı. Ticaret Odasının Turizm Tarım ve Gayrimenkul sektöründe akademik bir raporlama yapılmak üzere başlattığı Didim Sektörel Gelişim Stratejileri projesinde diğer alt sektörlerle de toplantılar çalıştaylar ağustos ayı sonuna kadar devam edecek.   

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.